Kapela UDG vznikla v roce 1998 v Ústí nad Labem

Zásadní zvrat v kariéře přichází v květnu roku 2004, kdy se skupina UDG stala z rozhodnutí odborné poroty vítězem druhého ročníku soutěže Coca - Cola PopStar a podepsala smlouvu na vydání alba s hudebním vydavatelstvím Sony BMG.

Na debutovém albu s názvem Ztraceni v inspiracích, které vyšlo na podzim roku 2004, hostuje například Matěj Homola ze skupiny Wohnout nebo frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Na tomto albu najdete oblíbené písně Motýl, Hvězdář, či Piloti, které bodovaly v televizních hitparádách.

Na začátku roku 2006 došlo v UDG k jedné personální změně a do party přichází francouzský kytarista Guillaume Kondracki. V nové sestavě, na počátku roku 2007 vydává kapela druhé studiové album s názvem Buď a nebe, na němž hostují například zpěvačka Iva Frühlingová, druhý z bratrů Homolových Honza nebo MC NUC ze Skyline. S touto nahrávkou potvrzují UDG pozici jedné z nejtalentovanějších mladých kapel v Čechách.

Následují tři turné k podpoře vydání Buď a nebe po klubech a kulturních domech, které se těší vysoké návštevnosti. Řada klubů po celé ČR hlásí vyprodáno vč. například pražského Lucerna music baru či klubu Retro Music Hall s kapacitou 1200 lidí.

Píseň Kurtizána získává 3. místo v kategorii píseň roku v anketě Žebřík 2007 a klip k této písni obsadil ve stejnojmenné anketě 2.místo v kategorii klip roku po té, co exceloval v hitparádě Eso na TV Nova. V roce 2008 získavají UDG dokonce nominaci v nejprestižnější soutěžní kategorii Žebříku, a to na kapelu roku. Zde se utkávají se jmény jako jsou Kryštof či Chinaski.

Na začátku roku 2009 vydávají UDG třetí studiové album s názvem Autoportrét , které se těší skvělému přijetí ze strany fanoušků i kritiků. Díky kladnému přijetí třetího alba se UDG dostávají na titulní stranu květnového čísla nejprestižnějšího českého rockového časopisu Report.

I k albu Autoportrét vznikají dva videoklipy. První je natočen ke skladbě Kdy zas blíž a druhý k výrazné písni Éterická. Oba videoklipy bodují v hitparádě T-music chart, posledně jmenovaný dokonce v této prestižní hitparádě vítězí a dostává se do rotací rádia Evropa 2.

UDG triumfují v ŽEBŘÍKu 2009 a získávají i nejprestižnější ocenění za kapelu roku.

Ojedinělým počinem pracovité kapely je koncertní dvd Cirkus Live! natočené v cirkusovém šapitó, na němž kromě všech hitů kapely najdeme i zajímavé hudební hosty, artistická čísla a jako bonus několik vtipných ukázek z archivu kapely.

Konec roku 2012 přináší nové, dlouho připravované album Akrobat, které je výrazným posunem po zvukové a aranžerské stránce a ukazuje, že UDG se neustále vyvíjejí, sledují světové trendy a nabírají pořád nové posluchače. Důkazem toho je i každoroční postup v anketě Český Slavík, kde kapela obsadila 20. místo. Singl Pádové otázky rotuje v českých rádiích a na TV Óčko a Akrobat sklízí úspěchy v Žebříku 2012.

Z kraje roku 2016 UDG přichází po třech letech s novým albem, které nese název Emotikon. Rockové album má skvělý zvuk, který reflektuje všechny zkušenosti kapely, která patří definitivně mezi stálice české hudební scény. Singl „Atomy“ čtyřikrát po sobě suveréně zvítězil v hitparádě na TV Óčko a na kanále youtube si jej pustilo více než milión a půl fanoušků.

Kapela neustále velmi pilně koncertuje a každoročně ji najdete prakticky na všech významných letních akcích. UDG jsou rovněž jednou z nejpopulárnějších kapel na sociální síti facebook, kde mají přes 75tis fanoušků.